Покров Вторник 20.03.18, 04:53
Информационный портал города Оджоникидзе - Главная
Главная » 2014 » Июнь » 17 » Ігор Коломойський підписав меморандум про співпрацю з лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим
23:25
Ігор Коломойський підписав меморандум про співпрацю з лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим

Ігор Коломойський підписав меморандум про співпрацю з лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим

Мета меморандуму – розвиток відношень, зміцнення дружби та поваги між кримськотатарським народом і жителями Дніпропетровської області.

     Зокрема, відповідно до меморандуму, сторони домовились про наступне:

1. Проводити спільні наукові та науково-практичні конференції з історії, мови, освіти, культури.

2. Реалізувати спільні проекти, що сприяють розвитку молоді кримськотатарського народу та молоді Дніпропетровської області.

3. Забезпечувати право кримськотатарського народу та представників національних меншин на території Дніпропетровської області на якнайширші можливості участі в культурному процесі духовного збагачення завдяки розвитку творів сучасного мистецтва і збереженню культурної спадщини свого власного та інших народів.

4. Створити умови для міжнаціонального та міжкультурного діалогу між кримськотатарським народом та представниками всіх національностей Дніпропетровської області.

5. Підтримувати кримськотатарський народ як корінний народ Кримського півострова у боротьбі за повернення Автономної Республіки Крим до складу суверенної і незалежної Української держави.

6. Надавати в межах чинного законодавства всебічну підтримку сім’ям, які прибули на тимчасове проживання у Дніпропетровську область з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

7. Створити умови для:

переведення на навчання до вищих навчальних закладів Дніпропетровської області студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах, розташованих на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя; складання зовнішнього незалежного оцінювання та вступу абітурієнтів до вищих навчальних закладів, розташованих у Дніпропетровській області.

8. Сприяти захисту та реалізації невід’ємного права на самовизначення кримськотатарського народу у складі суверенної і незалежної України, зокрема на території Дніпропетровської області.

9. Підтримувати і сприяти розвитку економічних, політичних, соціальних, інформаційних, культурних та інших зв’язків з громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим.

10. Підтримувати добросусідські відносини з Меджлісом кримськотатарського народу, виконавчим органом Курултаю кримськотатарського народу та Курултаєм як вищим представницьким органом кримськотатарського народу.

11. Порушити клопотання перед Кабінетом Міністрів України про створення Міністерства з питань Автономної Республіки Крим для врегулювання питань, пов’язаних із захистом інтересів громадян анексованої території.

12. Негайно вирішити питання щодо отримання випускниками загальноосвітніх навчальних закладів з Автономної Республіки Крим та східних територій України атестатів про середню освіту встановленого зразка відповідно до законодавства України.

13. Звернутися до Міністерства освіти і науки України стосовно питань додаткової квоти для вступу абітурієнтів з Автономної Республіки Крим, які виявили бажання навчатися на материковій частині України, до навчальних закладів за державним замовленням.

14. Розробити спільну з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців програму зі створення місць компактного проживання для тимчасово переміщених осіб.

15. Сприяти внесенню змін до земельного законодавства України з метою отримання правоустановлюючих документів на земельні ділянки, розташовані на території Криму, громадянами України, які прибули з анексованої території.

16. Забезпечити взаємодію з Міністерством внутрішніх справ, зокрема з Державною міграційною службою України, щодо спрощення процедури реєстрації місця проживання осіб, тимчасово переселених з анексованої території.

17. Надавати юридичну, консультативну та будь-яку іншу допомогу тимчасово переселеним громадянам.

Категория: Область | Просмотров: 868 | Добавил: admin
Всего комментариев: 0
avatar