Покров Вторник 24.04.18, 07:25
Информационный портал города Оджоникидзе - Главная
Главная » 2014 » Сентябрь » 15 » ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області повідомляє
23:34
ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області повідомляє

Інформація щодо діяльності: Понад 3 млн. грн. надійшло до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від оподаткування «тіньової» зарплати. Особлива увага працівників органів Міндоходів Дніпропетровської області приділена необхідності дотримання вимог трудового і податкового законодавств при використанні найманої праці та недопущенні «тіньової зайнятості». За рахунок оформлення трудових відносин з найманими особами роботодавцями з початку року забезпечено додаткові надходження  3 мільйонів 337 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб.

Так, за результатами вжитих заходів з початку року, у відповідності з вимогами чинного законодавства, 4070 суб’єктів господарювання Дніпропетровщини зареєстрували 10 тисяч 67 найманих працівників.

Це результат систематичного проведення комплексу заходів, спрямованих на виявлення бізнесменів, які здійснюють виплату зарплати «у конвертах», а також активної роботи з детінізації ринку праці, в тому числі ліквідації джерел походження «тіньових» коштів для виплати зарплати.


 

Лікування та медичний огляд працівника

До загального оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку за рахунок коштів благодійної організації або його роботодавця, в тому числі в частині витрат роботодавця на обов'язковий профілактичний огляд працівника згідно із Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та на вакцинацію працівника, спрямовану на профілактику захворювань у період загрози епідемій відповідно до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», за наявності відповідних підтвердних документів, крім витрат, що компенсуються виплатами з фонду загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування.

Відображення такої допомоги в податковій декларації форми № 1ДФ здійснюється під ознакою доходу «143». Норми цього підпункту мають бути застосовані юридичною особою - благодійною організацією або роботодавцем платника податку за наявності відповідних підтвердних документів. Тож, для підтвердження фактично здійснених витрат, пов'язаних з лікуванням та медичним обслуговуванням слід надати договір, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та їх покупця (отримувача), платіжні та розрахункові документи тощо.

У разі ненадання платником податків підтвердних документів кошти сплачені роботодавцем за медичний огляд працівника включаються до загального місячного (річного) доходу та оподатковується на загальних підставах відповідно до вимог ст.164 Податкового кодексу України.


Податкова соціальна пільга на кожну дитину

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму (1218 грн.), діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень  ( 1218 х 1,4= 1710грн.).

Розмір податкової соціальної пільги протягом 2014 року становить 609 грн. (1218грн. х 50 %).

Будь-який платник податку, чия заробітна плата за місяць не перевищує встановленого рівня та який утримує двох і більше дітей віком до 18 років, має право на ПСП у розмірі 609 грн. на кожну таку дитину.

Якщо у працівника кілька місць роботи, де йому виплачують заробітну плату, він має самостійно вибрати тільки одне з них для застосування ПСП.

Крім заяви про її застосування, платник податку подає роботодавцю копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження. дітей або документ, що підтверджує встановлення батьківства, або документи, що підтверджують вік дітей, або копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування, якщо із заявою звертається опікун чи піклувальник (пп. 3 п. 5 Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги).

Категория: Область | Просмотров: 747 | Добавил: admin
Всего комментариев: 0
avatar