Покров Вторник 20.03.18, 04:51
Информационный портал города Оджоникидзе - Главная
Главная » 2014 » Август » 18 » Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області інформує
15:54
Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області інформує

Інформація щодо діяльності:

Дніпропетровщина: перші результати операції «Урожай - 2014»

З липня поточного року в Дніпропетровському регіоні триває операція «Урожай-2014», мета якої: виявлення необлікованих найманих працівників, легалізація заробітної плати, перевірка повноти нарахування і сплати земельного податку та орендної плати за землю, упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання тощо.

І хоча проведення операції «Урожай-2014» у самому розпалі, можна підбити перші підсумки.

Так, з 4391 сільгоспвиробника, який перебуває на обліку в органах Міндоходів Дніпропетровської області, відпрацьовано 1642 суб’єкти господарювання.

За рахунок спільних заходів міндоходівців з органами місцевого самоврядування, управліннями праці та іншими державними установами, керівниками сільгосппідприємств підвищена зарплата 1788 найманим працівникам, в результаті чого сума виплаченої заробітної плати збільшена на 2,2 млн. грн., чим забезпечено додаткові щомісячні надходження податку на доходи фізичних осіб у сумі 314 тис. грн., єдиного соціального внеску - 1007 тис. грн.

До того ж, в ході проведення операції «Урожай-2014» підприємцями - аграріями добровільно оформлено трудові відносини з 1337 найманими працівниками, яким нарахована заробітна плата на загальну суму 2667 тис. грн. Додаткові надходження в цьому випадку склали: ПДФО - 352,2 тис. грн., ЄСВ – 952,03 тис. грн.

Тож, фахівці органів Міндоходів Дніпропетровської області і надалі триматимуть на особливому контролі дотримання норм податкового законодавства підприємцями-аграріями. Особливу увагу при цьому, звертатимуть на легальність роботи найманих осіб.

 

Інформація масово-роз’яснювального характеру:

Відповідальність за несплату військового збору

Неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Дії, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Перераховані штрафи не застосовуються, коли ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) ПДФО самостійно виявляються податковим агентом при проведенні перерахунку цього податку та виправляються в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року. У день настання строку погашення податкового зобов’язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента, нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків - фізичних осіб.

Відповідно Кодексу про адміністративні правопорушення неутримання або неперерахування до бюджету сум ПДФО при виплаті фізособі доходів, перерахування ПДФО за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від 2 до 3 НМДГ.

 

Податковий кредит після закінчення терміну позовної давності

по оплаті товарів

Товари/послуги, які отримані платником податку та не оплачені протягом терміну позовної давності, вважаються безоплатно отриманими, так як відсутній факт їх придбання (оплати).

Платник податку має право включити до складу податкового кредиту суму податку, яка нарахована (сплачена) ним у зв`язку з придбанням товарів/послуг, то після закінчення терміну позовної давності щодо оплати товарів/послуг відносно суми ПДВ, яка входила до складу вартості таких товарів/послуг, платник податку втрачає право на податковий кредит.

У звітному періоді, в якому минув термін позовної давності щодо оплати таких товарів/послуг, платник податку зобов`язаний на підставі бухгалтерської довідки зняти нараховану суму ПДВ по отриманих товарах/послугах, щодо оплати яких минув термін позовної давності, та відобразити цю суму в рядку 16.1 розділу II податкової декларації з ПДВ.

Через 1095 днів від’ємне значення в рядку 24 декларації з ПДВ підлягає коригуванню. Адже якщо платник податків за цей строк не оплатив товари (послуги), вони вважаються безкоштовно отриманими.

Лист Міністерства доходів і зборів України від 25.06.14 №11459/6/99-99-19-03-02-15.


 

Військовий збір з доходу підприємців

Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що базою оподаткування військовим збором (ставка 1,5%) є доходи фізичних осіб у формі заробітної плати; інших заохочувальних та компенсаційних виплат; інших виплат і винагород, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Також збір стягується в разі виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, а ще з виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.

Доходи суб’єктів господарювання — фізичних осіб до цього переліку не входять.

 

Термін збергінання первинних документів

Фізичні особи - підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, повинні мати первинні документи, що підтверджують придбання товарів для реалізації. До таких документів, зокрема, відноситься: накладна на товар та виписка з банку, квитанції про оплату, чек або інший документ, що підтверджує оплату товарів, робіт, послуг. На основі таких документів заповнюється Книга обліку доходів та витрат і складається податкова звітність.

При цьому, первинні документи повинні зберігатися не менше трьох років з дня подання підприємцем податкової декларації платника єдиного податку (ст.44 Податкового кодексу України).

 

Термін зберігання контрольних стрічок

ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані друкувати або створювати в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.

 

Скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунків

ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що у разі скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку реєстрація видачі коштів здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми.

Якщо алгоритм роботи РРО не забезпечує окремого накопичення у фіскальній пам’яті від’ємних сум розрахунків:

дозволяється реєструвати видачу коштів (скасування помилкової суми) за допомогою операції «службова видача»;

забороняється реєструвати через РРО від’ємні суми з використанням операції «сторно».

Якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 гривень, то матеріально відповідальна особа господарської одиниці або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів. В акті необхідно зазначити дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги); відомості про товар (послугу); суму виданих коштів; номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги).

Такий самий акт складається при скасуванні помилково проведеної через РРО суми розрахунку, де вказуються дані про помилкову суму та реквізити розрахункового документа. Акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку передаються до бухгалтерії суб’єкта господарювання і зберігаються протягом трьох років. У разі відсутності в суб’єкта господарювання бухгалтерії зазначені акти підклеюються на останній сторінці відповідної книги обліку розрахункових операцій.

Суб’єкти господарювання зобов’язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Категория: Область | Просмотров: 691 | Добавил: admin
Всего комментариев: 0
avatar