Покров Воскресенье 21.01.18, 11:20
Информационный портал города Оджоникидзе - Главная
Главная » 2014 » Июль » 21 » Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області інформує
17:37
Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області інформує

На Дніпропетровщині викрито підприємство

В зв’язку з розвитком електронних сервісів безпосереднє спілкування міндоходівців з платниками на теперішній час зводиться до мінімуму. Застосування сучасних електронних сервісів дозволяє фахівцям органів Міндоходів здійснювати аналіз роботи платників податків, визначати ризики їх взаємодії з контрагентами.

Саме дистанційне відстеження ризикових операцій дозволило зменшити кількість перевірок суб’єктів господарювання та спрямовувати контрольно – перевірочні заходи виключно на тих, які свідомо не сплачують або сплачують не в повному обсязі платежі до бюджету, використовуючи схеми ухилення від оподаткування, заниження показників доходів, нелегальну діяльність.

Так, нещодавно працівники Міндоходів Дніпропетровської області за результатами перевірки одного з підприємств регіону донарахували               744 тис. грн.

ТОВ «М», яке здійснює виробництво та торгівлю м’ясними виробами, не відобразило в своїй діяльності доходи у сумі понад 2 мільйонів гривень.

«Сховані» доходи підприємство отримало від роялті - винагороди за надання у використання іншим підприємствам власного знаку для товарів і послуг.

У підприємства також відсутні первинні документи на суму                     100 тис. грн., які б підтверджували розмови по мобільному зв’язку.

Крім того, ТОВ «М» не сплатило податок на доход нерезидента у вигляді «інжинірингу» у сумі 74 тис. грн.

Відтак, «зекономлені» податки та штрафні санкції у сумі 744 тис. грн. підприємство – порушник сплатило до казни у повному обсязі.

Тож, у Дніпропетровському регіоні бюджет наповнюють не за рахунок посилення тиску на сумлінних платників, а завдяки виведенню з «тіні» недоброчесних платників.

 

Модні тенденції по - Міндоходівськи.

Літо в природі просвічується на кожному кроці, небосхил більш яскравий і чистий, яскраве сонце зігріває своїми променями все навкруги, мимоволі в думках складаються плани гарного відпочинку, і вже не хочеться витрачати свій час на надмірну кропітку паперову роботу.

А ще літо – це час змін, час проявів модних тенденцій, так званих трендів.

Головними трендами сьогодення для платників є уміле користування  електронними сервісами, розташованими на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України: «Інформаційно-довідковим ресурс», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Реєстр платників ПДВ», антикорупційним сервісом «Пульс», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна митниця», «Декларування он-лайн», «Електронна звітність» тощо.

Родзинкою цього сезону є користування сервісом «Електронний кабінет платника податків».

Електронний кабінет платника податків – це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціально встановленого клієнтського застосування. Він є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків з Міністерством доходів і зборів з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. За його допомогою платник податків має змогу підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді; переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом.

Для роботи в Електронному кабінеті платника податків необхідно мати відповідне обладнання та програмне забезпечення, а також електронні ключі, видані Акредитованим центром сертифікації ключів ІДД Міндоходів.

Отже, шановні суб’єкти господарювання, час відповідати трендам, тож скористайтесь можливістю бути сучасним та спростити своє життя за допомогою електронних сервісів Міністерства доходів і зборів України.

 

Інформація масово-роз’яснювального характеру:

 

На Дніпропетровщині мобілізовано більше 11 мільярдів гривень

В ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області 16 липня 2014 року відбулось розширене засідання колегії, під час якого в.о. начальника ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Василь Андрухів підбив підсумки роботи територіальних органів Міндоходів у Дніпропетровській області за            І півріччя 2014 року та надав оцінку кожному структурному органу.

Як відмітив Василь Андрухів: «Протягом першого півріччя 2014 року територіальними органами Міндоходів Дніпропетровської області мобілізовано більше 11 мільярдів 300 мільйонів гривень, зокрема: до Державного бюджету України – більше 2 мільярдів 660 мільйонів гривень; до місцевих бюджетів – більше 4 мільярдів 50 мільйонів гривень; єдиного соціального внеску – близько 4 мільярдів 600 мільйонів гривень». Під час проведення колегії були розглянуті питання діяльності територіальних органів Міндоходів області, зокрема, адміністрування місцевих податків і зборів та наповнення бюджетів регіону, оцінки результативності роботи ДПІ ГУ Міндоходів Дніпропетровської області, Алгоритм операції «Урожай-2014», доведено про результати роботи щодо виявлення та припинення корупційних проявів і стратегії тактики боротьби з корупцією в органах Мін доходів тощо.

У заключному слові в.о. начальник Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області Василь Андрухів наголосив на чіткому та безумовному виконанні невідкладних завдань, поставлених перед органами Міндоходів області на липень та до кінця поточного року.

 

Інформація масово-роз’яснювального характеру:

 

До уваги громадян!

Громадяни України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції для отримання всебічної безоплатної правової допомоги мають можливість звертатися до Головного управління юстиції у Дніпропетровській області за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 21-а, каб. 102 або за телефоном (0562) 38-55-00.

Графік роботи громадської приймальні Головного управління юстиції у Дніпропетровській області: щовівторка та щочетверга з 10:00 год. до              16:00 год.

Крім того, для отримання консультацій з питань застосування норм податкового та митного законодавства можна звертатись до Інформаційно - довідкового департаменту Міністерства доходів і зборів України за номером 0-800-501-007 (дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні), а також до Центрів обслуговування платників ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області.

Режим роботи Центрів обслуговування платників державних податкових інспекцій ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області:

понеділок, середа, п’ятниця - 900-1800;

вівторок, четвер - 900-2000;

субота - 900-1600;

неділя - вихідний.

 

Час відпустки для єдинників

ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

 

Стипендії, які оподатковуються

ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що молодим фахівцям, які одержали направлення на роботу після закінчення вищого навчального закладу, надається відпустка тривалістю 30 календарних днів. За час відпустки молодим фахівцям за рахунок замовника виплачується допомога у розмірі академічної або соціальної стипендії, яку вони отримували в останній місяць навчання у вищому навчальному закладі. Після укладення трудового договору з підприємством-працедавцем на молодих фахівців поширюються усі види соціального захисту, передбачені колективним договором працівників підприємства, установи, організації.

Не включається до оподатковуваного доходу сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вище ніж сума, що дорівнює сумі прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на               1 січня звітного податкового року, помножену на 1,4 та округлену до найближчих 10 гривень (у 2014 році – 1710 грн.).

Сума академічної або соціальної стипендії, яка виплачується за рахунок замовника молодим фахівцям, які одержали направлення на роботу після закінчення вищого навчального закладу, не є стипендією, яка виплачується за рахунок коштів бюджету, а тому включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

 

Спецодяг на підприємстві

Підпунктом 140.1.1 п.140.1 ст.140 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) встановлено особливості віднесення витрат подвійного призначення до складу втрат платника податку, зокрема, при визначенні об’єкта оподаткування враховуються витрати платника податку на забезпечення найманих працівників спеціальним одягом, взуттям, спеціальним (форменим) одягом, мийними та знешкоджувальними засобами, засобами індивідуального захисту, що необхідні для виконання професійних обов’язків, а також продуктами спеціального харчування за переліком, що встановлюється Кабінетом Міністрів України, та/або галузевими нормами безплатної видачі працівникам спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.

Згідно зі ст.8 Закону України від 14.10.1992 №2694-XII «Про охорону праці» на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби.

Пунктом 5 Переліку заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до витрат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2003 №994, передбачено забезпечення працівників спеціальним одягом, взуттям та засобами індивідуального захисту відповідно до встановлених норм.

Наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 24.03.2008 №53 затверджено Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, норми якого поширюються на підприємства, установи, організації, для працівників яких є обов’язковим застосування під час трудового процесу спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту (далі - ЗІЗ).

Відповідно до п.1.4 та п.1.5 зазначеного Положення ЗІЗ видаються працівникам тих професій і посад (професійних назв робіт), що застосовуються у відповідних виробництвах, цехах, дільницях, а також під час виконання певних робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, що пов’язані із забрудненням, або тих, що здійснюються в несприятливих метеорологічних умовах, та передбачені у нормативно-правових актах з охорони праці за нормами безоплатної видачі працівникам спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту (далі - Норми безоплатної видачі ЗІЗ), які встановлюють для роботодавця обов’язковий мінімум безоплатної видачі ЗІЗ з визначенням захисних властивостей ЗІЗ та строків їх використання (носіння). Працівникам, професії та посади (професійні назви робіт) яких передбачені в Нормах безоплатної видачі ЗІЗ працівникам загальних (наскрізних) професій різних галузей промисловості, ЗІЗ видаються незалежно від виду економічної діяльності підприємства, за винятком випадків, коли ці професії та посади (професійні назви робіт) передбачені у відповідних Нормах безоплатної видачі ЗІЗ з урахуванням специфічних умов праці.

З урахуванням викладеного, витрати на забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, що необхідні для виконання професійних обов’язків, платник податку вправі врахувати при визначенні об’єкта оподаткування у складі витрат, якщо ці засоби включені до переліку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України, та/або галузевими нормами безоплатної видачі працівникам спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.


 

Податок на нерухомість, якщо власник – неповнолітня особа.

Згідно із ст.6 Сімейного кодексу України правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.

Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Відповідно до п.99.2 cт.99 Податкового кодексу України грошові зобов’язання неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі.

Батьки (усиновителі) неповнолітніх і неповнолітні у разі невиконання грошових зобов’язань неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу.

 

Операції, які оподатковуються ПДВ

ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з:

а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, у тому числі операції з передачі права власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об’єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;

б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України;

в) ввезення товарів на митну територію України;

г) вивезення товарів за межі митної території України;

е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

З метою оподаткування ПДВ до операцій з ввезення товарів на митну територію України та вивезення товарів за межі митної території України прирівнюється поміщення товарів у будь-який митний режим, визначений Митним кодексом України.

Категория: Область | Просмотров: 1125 | Добавил: admin
Всего комментариев: 0
avatar