Покров Суббота 20.01.18, 07:51
Информационный портал города Оджоникидзе - Главная
Главная » 2014 » Июль » 15 » Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області інформує
17:53
Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області інформує

На Дніпропетровщині проведено семінар

для профспілкових організацій

Днями у Домі професійних спілок Дніпропетровської області за участю начальника інформаційно-комунікаційного управління ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Манушак Осипової проведено кущовий семінар з бухгалтерами профспілок області.

На семінарі на конкретних прикладах обговорювались питання правильності ведення податкового обліку, порядку складання та подання податкової звітності до контролюючих органів, особливості оподаткування неприбуткових організацій; зміни до податкового законодавства, що вступили в дію з 1 липня поточного року тощо.

Начальник інформаційно-комунікаційного управління повідомила присутніх про електронні сервіси Міністерства доходів і зборів України, зокрема, про функціонування Електронного кабінету платника податків та зауважила, що кожен платник може скористатися цим сервісом за допомогою безкоштовного електронно-цифрового підпису, який можна отримати звернувшись до Акредитованого центру сертифікації ключів Міністерства доходів і зборів України.

Крім того, Манушак Осипова зазначила, що у липні п.р. втретє на Дніпропетровщині проводиться Місячник добровільної легалізації трудових відносин, метою якого є сприяння легалізації трудових правовідносин в малому і середньому бізнесі, оптимізація процедури реєстрації трудових правовідносин з найманими працівниками і поданні звітності у Дніпропетровському регіоні.


 

Громадянами Дніпропетровщини задекларовано

понад 3 млрд. грн. доходу

Про це заявила на брифінгу з підприємцями заступник начальника ГУ Міндоходв у Дніпропетровській області Лілія Куришко. За її словами: «Станом на 1 липня поточного року 44555 мешканців Дніпропетровської області надали до органів Міндоходів декларації про майновий стан та доходи. Загальна сума задекларованих доходів за минулий рік склала                       3 мільярди 68 мільйонів гривень. До сплати за результатами декларування підлягає 47,7 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, з яких вже сплачено 35 мільйонів гривень.

Найактивнішими декларантами у Дніпропетровському регіоні є громадяни, які отримали майно у спадщину чи в подарунок. Таких налічується 4973 особи, загальна сума задекларованого ними доходу складає майже 690 мільйонів гривень. Також 2349 мешканців краю здавали у найм нерухоме майно й отримали при цьому загалом 132,6 мільйонів гривень; 1       142 громадянина задекларували понад 320,5 мільйонів гривень від продажу рухомого та нерухомого майна; 265 громадян отримали 133,8 мільйонів гривень як інвестиційний прибуток; іноземний дохід в розмірі 49,8 мільйонів гривень задекларували 147 жителів області.

В той же час. 8584 громадянина надали декларації на податкову знижку, сума податку до повернення з бюджету складає 9,0 мільйонів гривень, з них 7607 землякам вже повернуто податку на суму 7,9 мільйонів гривень».

Подякувавши всім хто задекларував свій дохід, Лілія Куришко наголосила, що працювати чесно та бути відкритим – основні цінності, які хотілось би виховати у кожного громадянина.

 

З початку року в ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області відшкодовано «автоматом» понад 90 млн. грн. ПДВ

У першому півріччі 2014 року Головним управлінням Міндоходів у Дніпропетровській області в автоматичному режимі відшкодовано 91,2 млн. грн. ПДВ. Це на 17,1 млн. грн. більше, ніж за шість місяців минулого року.

Зберігається позитивна тенденція і щодо збільшення кількості «автоматичних відшкодуванців». Сьогодні таких платників в Дніпропетровському регіоні – 24, тоді як у січні – червні 2013 року право на автоматичне бюджетне відшкодування отримали лише 15 суб’єктів господарювання.

Нагадаємо, що платникам податку на додану вартість, у яких є задекларовані до відшкодування суми податку до 1 січня 2014 року, підтверджені перевірками й не відшкодовані на 3 квітня поточного року, за їх бажанням відшкодування може бути здійснено шляхом оформлення облігацій внутрішньої державної позики з терміном обігу п’ять років.

Оформлення відшкодування сум податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на рахунок платника податку.

 

Ми працюємо заради вашого комфорту

ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що в регіоні працюють 32 Центри обслуговування платників (ЦОП), зокрема у: Солонянському (Дніпропетровської ОДПІ); Томаківському, Орджонікідзевському та Марганецькому (Нікопольської ОДПІ); Царичанському (Дніпродзержинської ОДПІ); Тернівському і Юр`ївському (Західно-Донбаської ОДПІ); Вільногірському, П'ятихатському, Криничанському та Жовтоводському (Верхньодніпровської ОДПІ); Широківському та Апостолівському (Криворізької південної ОДПІ); Першотравенському, Петропавлівському, Покровському та Межівському (Східно–Дніпровської ОДПІ), Магдалинівському (Новомосковської ОДПІ) відділеннях ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області.

Діяльність ЦОП у Дніпропетровській області забезпечують                            322 працівники структурних підрозділів та акредитованого Центру сертифікації ключів.

В ЦОП ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області платники можуть отримати широкий спектр послуг: інформаційних, консультативних та адміністративних.

В цілому працівниками ЦОП у Дніпропетровській області надається більш ніж  тридцять видів адміністративних послуг.

З початку поточного року у ЦОП ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області платникам надано майже 106 тисяч адміністративних послуг, в тому числі у червні - близько 18 тис.

З метою оцінювання ефективності та якості надання послуг у ЦОП фахівцями підрозділів обслуговування платників проводяться письмові опитування за допомогою розташованих біля модераторів ЦОП скриньок «Для пропозицій та побажань».

Так, у І півріччі 2014 року через такі скриньки отримано 348 письмових анкет, в яких платниками надано позитивну оцінку роботи Центрів обслуговування платників.

Тож, шановні платники, долучайтесь до сервісів Міністерства доходів і зборів України та вносьте свій вклад у поліпшення роботи служби.


 

Звернення громадян – перш за все

Про це повідомила заступник начальника ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Лілія Куришко під час чергового особистого прийому громадян.

За її словами: «ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області забезпечує всі можливості реалізації громадянами конституційного права на звернення. У територіальних органах Міндоходів Дніпропетровської області затверджено графіки особистого прийому громадян керівниками органів, створено приймальні громадян, інформацію розміщено на суб-сайті ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області.

Всього протягом січня-червня 2014 року у приймальнях громадян органів Міндоходів області проведено 30 особистих прийомів, на які звернулось 30 громадян.

Всебічний розгляд звернень громадян, задоволення їх законних прав та інтересів є пріоритетним напрямом нашої роботи, відповідальним обов’язком службових осіб, фактором забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності в державі, ми хочемо почути кожного, допомогти в межах своєї компетенції у вирішенні проблем.

Письмові звернення громадян опрацьовуються в найкоротші терміни, з максимальним позитивним результатом. За І півріччя 2014 року територіальними органами Міндоходів області опрацьовано 317 письмових звернень».

 

На Дніпропетровщині перші результати Місячника

ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що з 1 липня                     2014 року в області проходить «Місячник добровільної легалізації трудових відносин у Дніпропетровському регіоні».

В рамках Місячника на Дніпропетровщині проводиться широка роз’яснювальна компанія. У всіх містах та районах області фахівці органів Міндоходів проводять семінари, засідання «круглих столів», зустрічі з роботодавцями та найманими працівниками тощо. Ці заходи спрямовані на досягнення основної мети Місячника - донести до всіх учасників трудових відносин переваги та необхідність прозорої роботи та залучити їх до взаємовигідної співпраці.

Місячник вже показав перші результати - за перший тиждень його проведення кількість зареєстрованих трудових договорів між фізичними особами - підприємцями та найманими працівниками склала 820, що на              293 трудових договорів більше, ніж зареєстрованих за аналогічний період 2013 року (за даними Дніпропетровського обласного центру зайнятості).


 

Бюджет Дніпропетровської області додатково одержав

8,7 млн. грн. ПДФО та ЄСВ

Впродовж І півріччя поточного року співробітниками органів Міндоходів Дніпропетровського регіону перевірено 298 суб’єктів господарювання з питань дотримання норм законодавства при виплаті заробітної плати.

В 263 випадках встановлено порушення правильності нарахування, утримання та своєчасності перерахування податку на доходи фізичних осіб, в 33 - єдиного соціального внеску.

За підсумками проведених перевірок міндоходівцями Дніпропетровщини донараховано понад 10,3 млн. грн., в тому числі: близько 4,5 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та більше 5,8 млн. грн. єдиного соціального внеску. З цієї суми вже надійшло до бюджету 8,7 млн. грн.


 

Не залишайтеся віч-на-віч з корупцією

З метою забезпечення відкритості й прозорості діяльності органів ГУ Міндоходів у Дніпропетровської області забезпечено інформування платників податків про функціонування антикорупційного сервісу Міністерства доходів і зборів України «Пульс», доступний клієнтам податкової служби та митниці.

Ефективний сервіс за гарячою лінією (044) 284-00-07 попереджує:

труднощі в спілкуванні;

некоректне ставлення;

перевищення повноважень;

неякісне обслуговування

та працює за принципом CALL-BACK - зворотній зв’язок.

 

На Дніпропетровщині 1273 судові справи

вирішено на користь держави

Органи Міндоходов Дніпропетровської області регулярно захищає інтереси державної скарбниці в судових інстанціях всіх рівнів. Так, впродовж І півріччя поточного року на користь держави за позовами органів Міндоходів до платників податків ухвалено 899 судових рішень на суму 205,1 мільйонів гривень.

Загалом на розгляді в судах Дніпропетровського регіону в січні – червні 2014 року за позовами органів Міндоходів до платників податків розглянуто 926 справ на загальну суму 326,4 мільйонів гривень.

«Основними факторами задоволення переважної кількості розглянутих справ у судах на користь органів Міндоходів Дніпропетровщини є існуюча практика досудового вирішення спорів із платниками та підвищення рівня претензійно-позовної роботи», - зауважив начальник управління правової роботи ГУ Міндоходов у Дніпропетровській області Олег Басан.

Крім того, з початку цього року у судах на розгляді знаходилось                  2020 справ за позовами органів Міндоходів до суб’єктів господарювання - боржників про стягнення сум податкового боргу на суму 518,6 мільйонів гривень. З розглянутих судами у поточному році 386 справ на суму            56,3 мільйонів гривень, задоволені позовні вимоги у 374 справах на суму  45,8 мільйонів гривень.

 

На Дніпропетровщині у паперовому вигляді оформлюється

лише 5% митних декларацій

Електронне звітування стає все популярнішим серед учасників зовнішньоекономічних відносин Дніпропетровського регіону. Цифри говорять самі за себе: якщо впродовж шести місяців 2013 року Дніпропетровською митницею Міндоходів отримано лише 69 відсотків цифрових декларацій, то у аналогічному періоді цього року – вже майже      95 відсотків.

Наразі, у червні поточного року, вже близько 96 процентів експортерів та імпортерів Дніпропетровської області надають перевагу використанню досягнень сучасних технологій при оформленні митних декларацій.

Такий цифровий тренд мінімізує ризики впливу людського фактору в стосунках між бізнесом і державою та дозволяє прогнозувати досягнення стовідсоткового рівня Інтернет - звітування до завершення року, адже саме електронні сервіси значно зменшують витрати часу на митні формальності.
 

Інформація масово-роз’яснювального характеру:

 

Поспішайте – до територіальних органів Міндоходів завітайте

ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що 21 липня           2014 року, останній день подання:

розрахунку суми податкових зобов’язань з рентної плати за червень за транзитне транспортування трубопроводами природного газу територією України, транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами територією України, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками за червень;

декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за червень;

розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за червень;

розрахунку за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за червень;

декларацій з ПДВ за червень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

копій записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді за червень усіма платниками ПДВ;

декларації акцизного податку за червень;

розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за червень;

звіту по єдиному внеску, нарахованому за попередній календарний місяць роботодавцями за найманих працівників.

 

Правила реєстрації трудових відносин

ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що укладений у письмовій формі трудовий договір між працівником і фізичною особою у трьох примірниках така фізична особа повинна подати на реєстрацію до державної служби зайнятості за місцем свого проживання у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи.

У разі, коли інтереси фізичної особи представляє за нотаріальним дорученням уповноважена нею особа, така особа повинна подати на реєстрацію укладений між працівником і фізичною особою трудовий договір до державної служби зайнятості за місцем проживання фізичної особи.

При реєстрації трудового договору сторони повинні пред’явити паспорт та подати такі документи:

фізична особа - підприємець - свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця, довідку відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності);

фізична особа, яка використовує найману працю, пов’язану з наданням послуг, - довідку відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності);

працівник, який влаштовується на роботу до фізичної особи, - трудову книжку, довідку відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності);

особа, яка вперше шукає роботу і не має трудової книжки, - довідку відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності).

У разі реєстрації трудового договору особою, уповноваженою нотаріальним дорученням фізичною особою, така особа повинна пред’явити паспорт та подати оригінал та належним чином завірену копію нотаріального  доручення, а також у відповідних випадках документи, що повинна надавати фізична особа, яка уповноважила нотаріальним дорученням таку особу.

У випадку відсутності працівника при проведенні  державної реєстрації  трудового договору фізична особа (або за нотаріальним дорученням уповноважена нею особа) повинна пред’явити паспорт та подати такі документи:

фізична особа – підприємець - підписаний сторонами трудовий договір у трьох примірниках із нотаріально посвідченим підписом працівника, свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця, довідку відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності), копію такої довідки, виданої  працівникові, його трудову книжку (за наявності);

фізична особа, яка використовує найману працю, пов’язану з наданням послуг, - підписаний сторонами трудовий договір у трьох примірниках із нотаріально засвідченим підписом працівника, довідку відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності), копію такої довідки, виданої працівникові (за наявності), його трудову книжку (за наявності).

(Порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.2001 №260, зареєстрований у Міністерстві юстиції України  27.06.2001 за №554/5745).

 
Категория: Область | Просмотров: 756 | Добавил: admin
Всего комментариев: 0
avatar